غذا - رستوران - فست فود - چاق - شكم - خوردني ...آخ جون

در شهرک ژاندارمری، بلوار مرزداران واقع شده و برای رفتن به داخل آن، باید چند پله­ای پایین بروید تا نگهبان این رستوران نسبتا شیک در را برایتان باز کند رستوران مروارید، وسعت  بسیاری دارد وفضای دو سمت چپ و راست در ورودی ،وسیعتر از فضای مقابل آن است.میز سالاد نیز مقابل در ورودی  و در انتهای سالن قرار گرفته

 نمای داخلی رستوران زیباست و برای نما از سنگ استفاده فراوانی شده است و سقف و دیوارها را  با گچ کاری و ابزار کاری نسبتا شلوغی آراسته­اند آنروز آخرین روز ماه رمضان بود .

میز افطارمروارید، نمره قابل قبولی می­آورد و پنیر،کره،سبزی،خرما،مغزگردو،و 2 دیس پر ازشله­زرد بهمراه آش رشته و ظرف بزرگی شامل سوپ آبکی بسیار بی­مزه­ای را شامل بود ولی امتیاز اصلی را باید به نانهای خانگی گرم وخوشمزه آن داد که خوردن خالی آن نیز لذت­بخش می­نمود.ضمن آنکه یک قوری چایی را هم برسر میز آوردند .

یکی از ضعفهای بزرگ این رستوران آن است که اکثر میزها بزرگ و چند نفره­اند حال آنکه اکثر اوقات مشتریان شامل گروههای 2تا4نفره. البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که راحتی و رنگ و مدل میز و صنلیها نمره قبولی میگیرند

. از نقاط قوت مروارید پارتیشن بندی اطراف دستشویی است که در آن ، خودبخود بسته می­شود. نکته­ای کوچک، ولی بسیار مهم و لازم که اکثر صاحبان چنین مکانهایی رعایتش نمی­کنند.

 در زمینه تقسیم مسوولیت بین گارسونها بلبشوی عجیبی برپاست لیکن، همگی، خندان وخوش ­اخلاق و نسبتا مودبند. ما دیرتر آمده­ایم هنوز افطارمان را نخورده­ایم که  میز سالاد را در عوض میز افطار می­چینند چند نوع سالاد مایونز دار که مزه سرکه را فریاد می­زنند و نمی­توان حتی 1قاشق از آنها را خورد و ماست کیسه­ای ترشی ،از اجزای اصلی میز سالادبارند  و سوپ آبکی را نیز جمع نکرده­اند . بشقابهای پراز سالادمان را که تنها به اندازه 1قاشق از آن کم شده درگوشه­ای می­گذاریم و غذا سفارش می­دهیم چند دفعه­ای اسکالپ گوشت اینجا را خورده­ام و بسیار خوشمزه و پرو پیمان بود . لیکن پیشخدمت اطلاع می­دهد امروز هیچ نوع غذای گوشتی نداریم چون برایمان گوشت نیاورده­اند . رفتاری کاملا غیرحرفه­ای. 1 رستوران، حتی اگر موقتا ضرر دهد و مجبور شود هزینه بیشتری بپردازد موظف است تمامی غذاهای مندرج در منو را همیشه داشته­شد و یا منوی خود را عوض کند . در این لحظه ناگهان دلم برای مدیر بد اخلاق و گارسونهای بی­ادب رستوران خانه کوچک تنگ می­شود .

ناچارا جوجه­چینی و میگوی سوخاری سفارش می­دهیم آنچه نصیبمان می­شود پودر سوخاری سرخ شده­ای است که 6 میگو که هیچکدامشان از اندازه بچه ملخ بزرگتر نیستند را در برگرفته . جوجه چینی نیز وضعیت مشابهی دارد با این تفاوت که قطر مرغها مرا به یاد کرم باغچه می­اندازند و البته سس خوشمزه­ای به مقدار کم و سیب­زمینی سرخ شده خوشمزه­ای همراه مخلفات دیگر نیز با غذا همراه  است پیش از سرو غذا چرخ گردانی حامل نوشابه و دلستر به سویمان می­آید که تنها شامل 1مدل نوشابه سیاه و دلستر ساده است و نه بیشتر . به نظر من وجود این چرخ گردان کلاس گذاشتن بی جاست هرچند نوشابه­ها بصورت قوطی و نه بطری سرو می­گردد که کار خوبی است .

رستوران مروارید در زمینه لیوان نیز همیشه بامشکل مواجه است با وجود آنکه 2-1بار لیوانهایشان را تعویض نموده­اند لیکن این تغییر بیشتر شامل رنگ و مدل گل روی لیوان بوده­است و لیوانها بیشتر به درد خوردن آب در منزل می­خورد تا جایگزینی مناسب برای جام.

در پایان صورتحساب ما 32000تومان می­شود .آنچنان که  2800تومان بابت استفاده هرنفر از میز سالاد ناراحتم می­­کند از پرداخت 4500تومان به ازای هر نفر جهت صرف افطار متاسف نیستم ما 5کارت اعتباری موج داریم که در اینجا قبولش می­کنند و بقیه مبلغ را نقدی می­پردازیم هنگامیکه از پله­ها بالا می­آیم برای رفتن به خانه عجله دارم شب قبل از آن، این رستوران را به دوستم میلاد، بعنوان یک رستوران قابل قبول معرفی کرده­ام و حال می­خواهم تا کار از کار نگذشته­است حرفم را پس بگیرم

 

پ ن:با حاج صادق نازنین در وبلاگ محترم میز غذا آشنا شدم و ایشون به بنده لطف فراوانی داشتند . ایشون در قسمت نظرات این پست توضیحاتی درباره رستوران مروارید ارائه دادند و با توجه به اینکه تناقضی با دیده های من در آنجا نداشت این توضیحات را به متن اصلی اضافه میکنم تا بینندگان محترم وبلاگ اطلاعات بیشتری از این رستوران به دست بیاورند فقط اسم صاحب رستوران  و اسم استانشان و نیز مشخصات یکی از گارسونها را با اجازه حاج صادق حذف کردم همچنین ایشون لطف کردند و به درخواست من توضیخات تکمیلی دیگری به توضیحات قبلیشون اضافه کردند که در بخش نظرات وبلاگ بعنوان نظر ۳۱ قابل مشاهده است. 

 از دقت نظر و توجهش هم واقعا ممنونم انشاالله در یک رستوران استاندارد در کنارش به همراه سایر دوستان دور میز غذا یکدیگر را ببینیم و از خوردن لذت ببریم :

سلام بر احمد آقای گل گلاب
حالت چطوره بابا جان؟
به جا آوردی؟مخلص شماییم آ
خوب بریم سر رستوران مروارید.راستش این رستوران متعلق به .............. اهل یکی از شهر های نزدیک ...........مروارید تا حدود 6 ماه پیش هم غذاهاش عالی بود و هم قیمتاش بسیار مناسب اما تقزیبا از خرداد امسال راه دور زدن مشتری و....رو یاد گرفت و کیفیت و کمیت از غذاها و سرویس های اونجا رخت بر برست چند نکته:
1- پیشخدمت های فوق العاده انعام بگیر و قاطی داره به طوری که رمضان امسال از مهمان های من (بله از هر کدومشون در خفا انعام گرفته بودن و به شدت آبروی من رو برده بودن به غیر از پسرک جوون شاغل در اونجا. اون ..... ........که آخره پیشخدمته پررو و بی ادب
2- خود رییس رستوران افطاری رو موقع رزرو به من نفری 3500 اعلام کرد که موقع حساب کردن 4500 شارژ کردن و به اعتراض من اهمیتی ندادند
3- راز اصلی شلوغی و صف کشیدن مردم کارت های راهیان سلامت و موج و....والا به نظر من ارزش دیگری در حال حاضر نداره

4-در ضلع شرقی مجتمعی که مروارید قرار داره یه خونه ای هست که در مهمانی ها از اونجا برای خانم ها استفاده می کنه

5- نون های بربریش انصافا حرف نداشت
6- به طور متوسط در هر کدوم از غذاهاش 1000 تا 2500 تومان گرونتر کرده (حتی لیست غذاهای قبل و بعد گرون کردنش موجوده)و به شدت کیفیت غذاهاش از جمله لقمه زعفرونیش که بی نظیر بوده رو آورده پایین
ممنون زیاد حرف زدم بابا جان ببخش منو آخه تو دلم مونده بود

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۷ساعت 10:27  توسط   |